Na zielono w środku zimy

Kremowa konsystencja i wyraźny smak to efekt ciekawego zestawienia cytrusów z awokado.

Koktajl ten to idealna, wzmacniająca mieszanka dla organizmu w okresie obfitującym w różnorakie infekcje. Awokado, klementynki, czerwone pomarańcze, banany i jarmuż to bogactwo witamin: A, B1, B2, B6, B9, C, E i K oraz składników mineralnych takich jak: fosfor, potas, wapń, cynk, miedź, magnez, żelazo, selen, sód i mangam. Ponadto mieszanka ta bogata jest w jedno i wielonienasycone kwasy tłuszczowe, błonnik pokarmowy, fitoestrole i antyoksydanty.

Dla podrasowania smaku i właściwości zdrowotnych dodałam również kurkumę oraz imbir, znane od tysięcy lat w medycynie chińskiej oraz ajurwedzie. Przyprawy te działają nie tylko rozgrzewająco, ale także przeciwzapalnie, przeciwwirusowo i antybakteryjnie. W zestawie nie może też zabraknąć dobrego, polskiego miodu :)!

awokado, klementynki koktajl szklanka1

Do przyrządzenia koktajlu potrzebowałam: 2 klementynki, 2 małe, czerwone pomarańcze, 2 banany, 2 dojrzałe awokado, 1 duża łyżka miodu, 2 średniej wielkości liście jarmużu, 1 szklanka napoju orkiszowego, kawałek  świeżego imbiru oraz kawałek świeżej kurkumy.

Wszystko wrzuciłam do blendera i miksowałam do uzyskania jednolitej kremowo-zielonej konsystencji.

Z takich proporcji uzyskałam 4 porcje koktajlu :).

Na zdrowie!