Kubek bambusowy – ecoffee cup

kubek bambusowy

Jakiś czas temu zakupiłam kubek bambusowy do napojów. Jest lekki, mały, charakterystyczny i do tego całkiem ładny 🙂 . Jeśli kawa lub herbata na wynos, to w prywatnym kubku lub w termosie. To mój wkład w walkę z produkcją śmieci w moim domu i na świecie. Każda zmiana na plus jest dziś bardzo potrzebna!

Kto chodzi po ulicach, wychodzi na spacery i ma oczy otwarte, ten wie ile śmieci mamy na chodnikach, skwerach, trawnikach, placach zabaw, w parkach, w lesie. Sytuacja jest dramatyczna na całym świecie, toniemy dosłownie w śmieciach! Obojętnie gdzie nie jestem, jaki kraj w Europie odwiedzam, ten sam smutny widok. Polska, Niemcy, Francja, Włochy, Grecja, Austria, Portugalia, Hiszpania 😦 .

Co można zrobić? Na początek, zacząć od siebie i produkować mniej śmieci, co nie jest prostym zadaniem. Otacza nas plastik, cokolwiek kupujemy, cokolwiek robimy zwiazane to jest z produkowaniem śmieci. Torby bawełniane na zakupy (do czystej torby bawełnianej można również zapakować nowo zakupione ubrania 😉 !) , torebki papierowe zamiast plastikowych, sortowanie śmieci, tworzenie kompostowników w ogrodach, ogródkach działkowych – to dobry start!

 

 

kubek bambusowy2

https://ecoff.ee/

Na terenie Niemiec kupić kubki można tutaj:

https://basicbio.de/

https://www.denns-biomarkt.de/