Prezenty na Święta

ulice w Konstanz 14

Prezenty na Święta, temat powraca jak co roku. W czasach, gdy jesteśmy zalewani kiepskimi towarami z mało etycznych, międzynarodowych sieciówek, gdy wszyscy mają wszystkiego za dużo, możemy przewartościować ten temat.


Ja jestem w trakcie zmian, coraz częściej wybieram na prezenty ubrania z certyfikatami FairTrade lub bio bawełny, kupuję kubki bambusowe na kawę lub herbatę, stalowe słomki do napojów, szampony w kostkach, ekologiczne kosmetyki, olejki eteryczne do aromaterapii, bawełniane woreczki na warzywa i owoce, lokalne miody, świece z wosku pszczelego od pszczelarzy lub ze sklepów ekologicznych, dla dzieci wybieram filmy przyrodnicze, ksiażki pokazujące piękno natury, a także ubrania z certyfikatami. Coraz więcej firm ma w swojej ofercie bio-bawełne👍, dzięki czemu staje się bardziej dostępna cenowo. Bio bawełna to brak pestycydów na polach, a co za tym idzie mniej wyjałowiona ziemia, mniejsza śmiertelność zwierząt, mniej chorych rolników i zdrowsi konsumenci! Cały ekosystem jest zdrowszy!

W tym roku będę robić zakupy na stronach internetowych różnych fundacji walczących o życie lasów pierwotnych, zwierząt i oceanów. Zamierzam kupić kilka t-shirtów, film dvd oraz książki.

Z fundacji Leonarda DiCaprio kupuję t-shirt, pieniądze z zakupu będą przeznaczone na ochronę różnego rodzaju małp zagrożonych wyginięciem przez działalność człowieka.

Kupujmy mniej, ale lepiej, mądrzej! Wydajmy pieniądze tam gdzie szanuje się środowisko, człowieka, jego pracę i życie zwierząt. Nie trujmy miejsc produkcji, nie skazujmy na niewolniczą pracę i nie wnośmy toksyn do własnych domów 👍❤️.

Dobrych zakupów i dobrego dnia!

 

Linki do dobrych zakupów:

Fundacja Jane Goodall, ratująca szympansy w Tanzanii

https://shop.janegoodall.org/

Fundacja Leonardo DiCaprio, prowadzi projekty na całym świecie wspierające ochronę natury

https://represent.com/ldf/leonardo-dicaprio-foundation-dont-let-them-disappear-limited-edition-apparel#

Fundacja Sylvia Earle, ratująca oceany

Apparel

SeaLegacy, projekty, wykłady, ochrona oceanów na całym świecie, od Alaski, przez Zachodnią Papuę, Norwegię, aż po Antarktydę

https://www.sealegacy.org/pages/store

FairTrade, strona wyjaśniająca zasady działalności organizacji

Strona główna

Dolphin Project, fundacja która głośno mówi i edukuje o okrutnych polowaniach na delfiny, na całym świecie. Dzięki ich działalności coraz więcej ludzi wie o losach tych inteligentnych ssaków, gdy wpadną w ręce łowców. Część z nich jest zabijana i jedzona przez ludzi, a część wysyłana do parków wodnych, gdzie są tresowane, zmuszane do jedzenia martwych ryb i całe życie zabawiają znudzone tłumy. Warto wspierać edukację w tym temacie!

https://dolphinproject.com/shop/

Produkty ze stali nierdzewnej jako alternatywa dla plastiku, firma ECO BROTBOX

https://www.ecobrotbox.de/en/

Kubki bambusowe jako alternatywa dla jednorazówek. Świetny pomysł na prezent!

https://ecoffeecup.eco/