Skuteczne i ekologiczne kosmetyki ze stolicy Niemiec

cream deo i+m and body butter

 

 

 

Produkty firmy i+m były mi znane z półek drogerii i sklepów ekologicznych od wielu lat, nie sięgałam po nie jednak aż do jesieni 2018 roku.

Antyperspiranty produkowane przez eko firmy często mnie rozczarowywały, szczególnie latem, a do tego większość z nich ma do dziś plastikowe opakowania…  Po kolejnych nieudanych zakupach, postanowiłam odwiedzić mały sklep z kosmetykami, w którym można porozmawiać o produktach, składnikach, nowościach na rynku.  Po krótkiej wymianie zdań, starsza Pani przedstawiła mi dezodorant  Spicy Energy w kremie i przepadłam! Zapach absolutnie mój, energetyczny, ale nie agresywny, raczej subtelny. Zakupiłam tego samego dnia i od ponad roku jestem wierna firmie i+m. Dlaczego? Ponieważ produkują najbardziej skuteczne dezodoranty w kremie z jakimi się spotkałam,  nie pozostawiają plam na ubraniach, a do tego opakowanie nadaje się do recyklingu – ideał, jak dla mnie.

Poza Spicy Energy w mojej łazience zadomowił się jeszcze jeden dezodorant, tej samej firmy, Extra Strong 24h.  Ten mały słoiczek był ze mną na wakacjach na Sardynii, towarzyszył mi w czasie wakacji w Alpach, był ze mną w czasie najbardziej upalnych dni minionego lata. Deo Creme, Extra Strong nie zawiódł także jesienią i zimą, w czasie wycieczek rowerowych i na nartach. Zdał egzamin idealnie.

Dlaczego warto zwróćić uwagę na firmę I+M oraz ich produkty?

  • wydajne
  • umiarkowane ceny
  • opakowanie nadające się do recyklingu, szkło i metal
  • skuteczne nawet w upalne dni
  • nie plamią ubrań
  • same organiczne składniki
  • vegańskie
  • kosmetyki firmy i+m nie są testowane na zwierzętach
  • zapachy dezodorantów nie są agresywne, dobrze współgrają z naturalnym zapachem skóry
  • firma prowadzi projekty społeczne, które pomagają różnym grupą społecznym w Indiach, Peru, Pakistanie, Indonezji, Turcji, Palestynie oraz wielu innych zakątkach świata, sprawdź tutaj, gdzie i jakie projekty prowadzi firma i+m

 

Na zdjęciu jest jeszcze jeden produkt, delikatny, lekki mus do ciała, Madame Inge.  Puszysty, wydajny, o przyjemnym zapachu, a na dodatek w szklanym opawkowaniu. W skład wchodzi miedzy innymi olej arganowy, olej z pestek moreli, migdałów, olejek lawendowy, wyciąg z nagietka oraz  aloe vera. Piękny produkt, ślicznie nawilża moją odwodnioną skórę, subtelny zapach, który nie dominuje.  Jest tylko jeden minus tutaj…cena, jak dla mnie zaporowa, prawie 20 Euro za 200 ml…. Jeżeli cena nie jest przeszkodą, to kupujcie, ciało będzie wdzięczne! Dawno nic tak pozytywnie mnie nie zaskoczyło.

madame-inge-body-mousse
picture from /iplusm.berlin

 

Linki:

https://iplusm.berlin/en/

https://www.dm.de/pflege-und-parfum/naturkosmetik/naturkosmetik-produkte/?type=product&tenant=de_mcr&targetSystem=live&pageSize=24&sort=relevance&cp=1&productQuery=%3Arelevance%3ApopularFacet%3ANaturkosmetik